Jak na financování nemovitostí?

Díky politice centrální banky jsou peníze levnější, než kdy byly. Na této nízké úrokové sazbě se v dohledné době nic nezmění, jak oznámila ECB. 

V tomto kontextu je důležité přemýšlet dostatečně dopředu. Vždyť za 15 let, což může být polovina Vašeho splátkového kalendáře hypotéky, nemusí být již příznivá úroková sazba dostupná. Jak tedy chytře na financování nemovitostí?

Chytré financování nemovitostí

Doporučení pro klienty: půjčky na bydlení vybírejte s fixací úrokové sazby 10 či 15 let a to i přesto, že vybrané fixační období zvýší o pár desetin úrok. Přemýšlejte o tom, co se stane, když úroková sazba opět poroste a jaký dramatický vývoj to pro Vás může mít. 

Je důležité se zabývat otázkou financování komplexně. Příliš rychlé jednání směřující k uzavření smlouvy o půjčce Vás nakonec může stát i desítky tisíc navíc. Nechte si předložit nabídky několika finančních institucí a ponechte si čas je detailně prozkoumat. Využijte služeb erudovaného poradce. Je důležité, aby měsíční splátky nepřesáhly 45% Vašeho příjmu. 

Doporučení na závěr

Doporučení pro klienty, kteří již půjčku nejen na bydlení mají: požádejte banky, které nabízejí „levnější“ půjčku o efektivnější roční úrokovou sazbu a celkovou částku. Myslete však na Vaše současné závazky, zejména na pokuty a sankce za předčasné ukončení. V průměru tyto sankce mohou představovat jedno až pět procent částky, která je splacena před koncem funkčního období. 

Půjčujte si chytře. 

Napsat komentář